Војвотката Кетрин елегантна во цветна креација од Александар МекКвин во Лондон
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин елегантна во цветна креација од Александар МекКвин во Лондон

Војвотката Кетрин елегантна во цветна креација од Александар МекКвин во Лондон

Војвотката Кетрин се појави во елегантно вечерно издание во Националната портретна галерија во Лондон.

За добротворниот настан на кој присуствуваа голем број славни личности, 37-годишната сопруга на принцот Вилијам избра долг црн фустан со цветни детали од Александар МекКвин и салонки од Џими Чу.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Истата креација Кетрин ја носеше на доделувањето на наградите BAFTA во 2017 година, но без ракавите кои веројатно беа подоцна дошиени.

Војвотката Кетрин

Средствата собрани на настанот ќе бидат потрошени за реставрација на галеријата.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Војвотката од Кембриџ е покровител на Националната портретна галерија, а токму таму во 2013 година беше изложен нејзиниот прв официјален портрет.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6999 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.