Војвотката Кетрин во светлосин стајлинг на Велигден и за роденденот на кралицата Елизабета
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во светлосин стајлинг на Велигден и за роденденот на кралицата Елизабета

Војвотката Кетрин во светлосин стајлинг на Велигден и за роденденот на кралицата Елизабета

Војвотката Кетрин присуствуваше на велигденска служба во црквата „Сент Џорџ“ во Виндзор. Церемонијата се совпадна со 93-тиот роденден на кралицата Елизабета.

Облечена во светлосино палто од Александар МекКвин, Кетрин пристигна на празничната служба заедно со принцот Вилијам.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

И принцот Хари беше меѓу присутните, но без сопругата Меган која се очекува деновиве да го донесе на свет нивното прво дете.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кралицата Елизабета со насмевка излезе по мисата и прими букет од мали момчиња.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7232 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.