Војвотката Кетрин во светлосин стајлинг на Велигден и за роденденот на кралицата Елизабета
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во светлосин стајлинг на Велигден и за роденденот на кралицата Елизабета

Војвотката Кетрин во светлосин стајлинг на Велигден и за роденденот на кралицата Елизабета

Војвотката Кетрин присуствуваше на велигденска служба во црквата „Сент Џорџ“ во Виндзор. Церемонијата се совпадна со 93-тиот роденден на кралицата Елизабета.

Облечена во светлосино палто од Александар МекКвин, Кетрин пристигна на празничната служба заедно со принцот Вилијам.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

И принцот Хари беше меѓу присутните, но без сопругата Меган која се очекува деновиве да го донесе на свет нивното прво дете.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Кралицата Елизабета со насмевка излезе по мисата и прими букет од мали момчиња.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5594 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?