Војвотката Кетрин во романтичен фустан Гучи на вечерна гала
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во романтичен фустан Гучи на вечерна гала

Војвотката Кетрин во романтичен фустан Гучи на вечерна гала

Војвотката Кетрин го заокружи својот работен ден со вечерна гала. Откако во текот на денот присуствуваше на конференцијата „Менталното здравје во образованието“, таа не ја прескокна галата „100 Жени во финансиите“, чија цел е помагање на програмата „Ментално здрави училишта“.

На свеченоста во музејот „Викторија и Алберт“, Кетрин се појави во романтична креација од модната куќа Гучи. Нејзиниот стајлинг беше надополнет со чантичка Прада и блескави салонки од Оскар де ла Рента.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4762 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?