Војвотката Кетрин во романтичен фустан Гучи на вечерна гала
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во романтичен фустан Гучи на вечерна гала

Војвотката Кетрин во романтичен фустан Гучи на вечерна гала

Војвотката Кетрин го заокружи својот работен ден со вечерна гала. Откако во текот на денот присуствуваше на конференцијата „Менталното здравје во образованието“, таа не ја прескокна галата „100 Жени во финансиите“, чија цел е помагање на програмата „Ментално здрави училишта“.

На свеченоста во музејот „Викторија и Алберт“, Кетрин се појави во романтична креација од модната куќа Гучи. Нејзиниот стајлинг беше надополнет со чантичка Прада и блескави салонки од Оскар де ла Рента.

Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин Војвотката Кетрин

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.