Војвотката Кетрин во жолто на машкото финале на Вимблдон откако со Меган Маркл шармираа на женското финале
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин во жолто на машкото финале на Вимблдон откако со Меган Маркл шармираа на женското финале

Војвотката Кетрин во жолто на машкото финале на Вимблдон откако со Меган Маркл шармираа на женското финале

Војвотката Кетрин во живо го проследи финалето на Вимблдон и во женска и во машка конкуренција.

На натпреварот помеѓу Новак Ѓоковиќ и Кевин Андерсон, 36-годишната припадничка на британското кралско семејство освојуваше во минималистички фустан во модерна жолта боја од Долче и Габана.

Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон

Кетрин заедно со принцот Вилијам беа сведоци на победата на Ѓоковиќ. Парот седеше покрај британската премиерка Тереза Меј.

Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон

По завршувањето на натпреварот, Вилијам и Кетрин му честитаа на српскиот тенисер за освоената титула.

A post shared by Wimbledon (@wimbledon) on

На финалниот меч помеѓу Серена Вилијамс и Анџелика Кербер, Кетрин присуствуваше со војвотката Меган.

Сопругите на британските принцови изгледаа модерно и елегантно додека се смешкаа гледајќи го натпреварот. Кетрин шармираше во фустан од нејзината омилена дизајнерка Џени Пекам, додека Меган се појави во бели панталони и кошула со риги од Ралф Лорен.

Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон

Меган е добра пријателка со Вилијамс, која за жал не успеа да ја освои титулата.

Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон Финале на Вимблдон

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2443 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?