Војвотката Кетрин со стајлинг инспириран од изглед на принцезата Дијана од пред три децении
Почетна » Новости » Мода » Војвотката Кетрин со стајлинг инспириран од изглед на принцезата Дијана од пред три децении

Војвотката Кетрин со стајлинг инспириран од изглед на принцезата Дијана од пред три децении

За време на официјалната посета на Шведска, војвотката Кетрин се појави во црвено-бело палто, па сите беа едногласни дека со овој аутфит 36-годишната сопруга на принцот Вилијам потсетува на неговата мајка – покојната принцеза Дијана.

Кетрин и Дијана Кетрин и Дијана Кетрин и Дијана

Креациите со идентичен принт, во кои принцезата Дијана ја освојуваше британската јавност во декември 1990 година, се дело на модната куќа Moschino.

Уште поинтересно е што принцезата Дијана на фотографиите е придружувана од принцот Вилијам.

Дијана Дијана Дијана Дијана Дијана Дијана

Палтото кое го носеше бремената војвотка е со потпис на Кетрин Вокер, омилената дизајнерка на Дијана.

Кетрин Кетрин Кетрин Кетрин Кетрин Кетрин Кетрин

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4167 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?