ВИДЕО: Како од марама да си направите фустани за на плажа
Почетна » Новости » Мода » ВИДЕО: Како од марама да си направите фустани за на плажа

ВИДЕО: Како од марама да си направите фустани за на плажа

Плажа, прекрасен костим за капење, модерни очила за сонце, забавно друштво... она што ви недостига е лесна облека за моментите кога сакате да го посетите блиското кафуле, да се прошетате наоколу или да сокриете некој недостаток по телото.

Популарното парео е совршен моден избор за на плажа. Шарена долга марама со интересен принт може да се претвори во неколку различни фустани само со помош на неколку брзи врзувања.

Погледнете го видеото и ќе научите како за помалку од една минута да создавате фустани од марама и алка за на рака. Сигурно ќе добиете желба некој од моделите да го пробате на вашиот претстоен летен одмор. Најдоброто е што ќе ви се ослободи многу место во куферот, а само со неколку различни марами ќе можете да имате различен изглед секој ден.

Марама

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3738 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?