Вереницата на Кристијано Роналдо во гламурозно издание на црвениот тепих во Кан
Почетна » Новости » Мода » Вереницата на Кристијано Роналдо во гламурозно издание на црвениот тепих во Кан

Вереницата на Кристијано Роналдо во гламурозно издание на црвениот тепих во Кан

Џорџина Родригез синоќа беше меѓу бројните гости на премиерата на „Once Upon a Time In Hollywood“.

За свеченоста во Кан, 25-годишниот модел избра гламурозен стајлинг кој вклучуваше долг фустан од Али Кари кој ѝ ја истакнуваше фигурата, сандали од Џузепе Ѕаноти и накит од Шопард.

Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез Џорџина Родригез

Своето присуство на Азурниот брег, Родригез го најави со фотографија од балконот на хотелот во кој престојува.

Пред да отпатува на француската ривиера, таа прославуваше со Кристијано Роналдо за неговата шампионска титула со Јувентус. Популарниот фудбалер доби и трофеј за најкорисен фудбалер на сезоната во Серија А.

Џорџина Родригез Џорџина Родригез

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9630 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?