Бремената војвотка Меган во стајлинг со мантил од Оскар де ла Рента и впечатливи обувки
Почетна » Новости » Мода » Бремената војвотка Меган во стајлинг со мантил од Оскар де ла Рента и впечатливи обувки

Бремената војвотка Меган во стајлинг со мантил од Оскар де ла Рента и впечатливи обувки

И во бременоста, Меган Маркл продолжува да ги извршува своите кралски должности. 37-годишната војвотка денес беше во посета на „Smart Works“, добротворна организација која им помага на невработените жени и жените од ранливи категории.

За оваа пригода, сопругата на принцот Хари избра црн труднички фустан и мантил во бежова нијанса од Оскар де ла Рента.

Својот стајлинг, поранешната актерка го комплетираше со обувки со животински принт од Џанвито Роси и црна чантичка.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

Меган, која беше назначена за покровител на „Smart Works“, ѝ помагаше на жена да се подготви за интервју за работа.

Меган Маркл Меган Маркл Меган Маркл

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 27%
  • 73%
Се испраќа...

(Вкупно: 2894 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?