Бразилка со стил: Модните приказни на блогерката Тасија Навес
Почетна » Новости » Мода » Бразилка со стил: Модните приказни на блогерката Тасија Навес

Бразилка со стил: Модните приказни на блогерката Тасија Навес

Тасија Навес е модна зависничка која благодарение на своето изострено чувство за стил, стана една од најпознатите блогерки во светот.

29-годишната Бразилка, која го основа својот блог во 2011 година, преферира креации кои ја истакнуваат женската силуета, си поигрува со принтови, но не ги заборава и впечатливите комбинезони и лелеавите макси фустани.

„Кога бев малечка ме опкружуваа прекрасни материјали и се восхитував на работата на моите баба и дедо кои креираа прекрасни фустани. Уште едно модно влијание ми беше мојата мајка – таа за мене е пример за добар вкус и елеганција“ – вели Тасија.

Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес

„Отсекогаш сакав да создадам влијателен блог богат со содржини од кои другите ќе се инспирираат. Тој е дневник преку кој можам мојот личен стил да го споделувам со светот. Многу сум среќна со успехот кој го имам постигнато досега“ – вели Навес.

Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес Тасија Навес

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2374 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.