Босоногата Брижит Макрон во бел костум од Луј Витон и шамија во џамија во Абу Даби
Почетна » Новости » Мода » Босоногата Брижит Макрон во бел костум од Луј Витон и шамија во џамија во Абу Даби

Босоногата Брижит Макрон во бел костум од Луј Витон и шамија во џамија во Абу Даби

Во рамките на официјалната посета на Обединетите Арапски Емирати, Брижит Макрон беше поканета во импресивната џамија Шеик Зајед во Абу Даби.

Почитувајќи ја традицијата, 64-годишната прва дама на Франција влезе во џамијата боса и ја покри косата со шамија.

Макрон Макрон Макрон Макрон Макрон

Белиот костум, сивите салонки и модерната чанта се со потпис на Луј Витон.

Макрон Макрон Макрон Макрон Макрон Макрон Макрон Макрон Макрон

Брижит и Емануел го посетија и новоотворениот спектакуларен музеј „Лувр“ во Абу Даби.

Макрон Макрон Макрон Макрон Макрон

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 9698 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.