Бела Хадид екстравагантна во едиторијал за арапскиот „Harper's Bazaar“
Почетна » Новости » Мода » Бела Хадид екстравагантна во едиторијал за арапскиот „Harper's Bazaar“

Бела Хадид екстравагантна во едиторијал за арапскиот „Harper's Bazaar“

Бела Хадид е ѕвездата од октомвриското издание на „Harper's Bazaar“ Арабија.

„Бела е истовремено италијанска дива достојна за врвниот накит Bulgari со кој е накитена и протагонистка во Арапски Ноќи“ - пишуваат од списанието за едиторијалот.

Бела Хадид Бела Хадид

Коментирајќи ја фотосесијата, Хадид вели: „Со портретирањето на италијанска дива и арапска принцеза, сметам дека треба да ја доловам силата и вибрантната внатрешна убавина на двата типа на жени.“

Фотографиите се дело на Маријано Виванко.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.