Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе Ѕаноти
Почетна » Новости » Мода » Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе Ѕаноти

Бела Хадид во модните кампањи на Bulgari и Џузепе Ѕаноти

Бела Хадид за екстремно кратко време влезе во друштвото на најбарани модели на светот. Најновите ангажмани на 20-годишниот модел доаѓаат од Bulgari и Џузепе Ѕаноти.

Популарната убавица позираше пред објективот на Тери Ричардсон за кампањата есен/зима за модни додатоци на луксузниот бренд Bulgari.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

И Џузепе Ѕаноти ја избра Бела за својата есенска кампања. Фотографиите на кои во преден план се долгите нозе на Бела ги потпишува Марио Соренти.

Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид Бела Хадид

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3822 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?