Атрактивен „ангел“: Адријана Лима во златен фустан на гала вечера во Њујорк
Почетна » Новости » Мода » Атрактивен „ангел“: Адријана Лима во златен фустан на гала вечера во Њујорк

Атрактивен „ангел“: Адријана Лима во златен фустан на гала вечера во Њујорк

Адријана Лима беше почесна гостинка на гала вечера на IWC, швајцарска компанија за луксузни часовници.

На свеченоста во Њујорк, убавиот ангел на Victoria’s Secret го истакна својот сексапил во златен фустан со висок шлиц.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

На настанот присуствуваше и Каролина Куркова. Двете манекенки веќе неколку години соработуваат со престижниот бренд.

Каролина Куркова Каролина Куркова

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3636 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.