Ангелот Елза Хоск ќе носи костим со 275.000 „сваровски“ кристали на ревијата на Victoria's Secret
Почетна » Новости » Мода » Ангелот Елза Хоск ќе носи костим со 275.000 „сваровски“ кристали на ревијата на Victoria's Secret

Ангелот Елза Хоск ќе носи костим со 275.000 „сваровски“ кристали на ревијата на Victoria's Secret

Вкупно еден милион „сваровски“ кристали ќе блескаат на ревијата на Victoria's Secret, која следната недела ќе се одржи во Шангај, Кина.

Најголем дел од нив ќе се најдат на костимот на Елза Хоск. „Змејската“ креација вклучува 275.000 разнобојни кристали и ја одбележува 15-годишната соработка на VS со брендот Swarovski.

Елза Хоск Елза Хоск Елза Хоск Елза Хоск

„Многу е светол, забавен и поразличен од претходните години. Конструкцијата на аутфитот прави да се чувствуваш како да не си од овој свет... како да носиш оклоп од кристали. Изгледот е секси, но исто така и навистина кул и модерен“ - изјави Хоск за WWD.

Елза Хоск Елза Хоск Елза Хоск

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6744 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.