Ангелите и моделите на Victoria’s Secret на премиерата на „Solo: A Star Wars Story“ во Кан
Почетна » Новости » Мода » Ангелите и моделите на Victoria’s Secret на премиерата на „Solo: A Star Wars Story“ во Кан

Ангелите и моделите на Victoria’s Secret на премиерата на „Solo: A Star Wars Story“ во Кан

Синоќа во Кан се одржа европската премиера на „Solo: A Star Wars Story“, филмот кој го следи животот на Хан Соло во младоста.

На црвениот тепих на Азурниот брег парадираа бројни славни личности меѓу кои и сегашни и поранешни ангели и модели на Victoria’s Secret.

Алесандра Амбросио, која пред неколку месеци се откажа од „ангелските крилја“ се појави во фустан од Роберто Кавали, Изабел Голарт заведуваше во креација од Џулиен Мекдоналд, а Џорџија Фаулер својот изглед му го довери на талентираниот Зухаир Мурад.

Моделите на Кански Моделите на Кански Моделите на Кански Моделите на Кански Моделите на Кански Моделите на Кански Моделите на Кански Моделите на Кански Моделите на Кански

Погледнете како изгледаа убавиците на премиерата и оценете го нивниот стил:

Алесандра Амбросио  во Roberto Cavalli
Алесандра Амбросио во Roberto Cavalli

Џорџија Фаулер во Zuhair Murad
Џорџија Фаулер во Zuhair Murad

Изабел Голарт во Julien Macdonald
Изабел Голарт во Julien Macdonald

Тони Гарн во Roberto Cavalli
Тони Гарн во Roberto Cavalli

Сара Сампајо во Ralph and Russo
Сара Сампајо во Ralph and Russo

Дауцен Крус во Tom Ford
Дауцен Крус во Tom Ford

Шанина Шајк во Alberta Ferretti
Шанина Шајк во Alberta Ferretti

Лаис Рибеиро во Ali Karoui
Лаис Рибеиро во Ali Karoui

Минг Си
Минг Си

Даниела Лопез
Даниела Лопез

Марија Боргес
Марија Боргес

Лиу Вен во Bottega VenetaЛиу Вен во Bottega Veneta

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8183 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.