Алесандра Амбросио освојува во розова креација од Томи Хилфигер на хуманитарна гала на amfAR
Почетна » Новости » Мода » Алесандра Амбросио освојува во розова креација од Томи Хилфигер на хуманитарна гала на amfAR

Алесандра Амбросио освојува во розова креација од Томи Хилфигер на хуманитарна гала на amfAR

Во рамките на Канскиот филмски фестивал, синоќа се одржа хуманитарна гала на amfAR (Американската фондација за истражување на сидата). Познатите модели и ангели на Victoria’s Secret беа дел од модната ревија, а на црвениот тепих зачекорија во гламурозни изданија.

Алесандра Амбросио освои многумина со својот стајлинг, кој вклучуваше розова креација со висок шлиц од Томи Хилфигер, сандали од Џими Чу и накит од Шопард.

37-годишниот модел изгледаше феноменално додека позираше пред насобраните фоторепортери.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Алесандра сподели и неколку фотографии на Instagram.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Амбросио дефилираше и на модната писта заедно со бројни модели како Адријана Лима, Елса Хоск, Наташа Поли, Лаис Риберио, Барбара Палвин и Изабел Голарт.

Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио Алесандра Амбросио

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9631 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?