Алексина Грем – првата црвенокоса која стана ангел на Victoria’s Secret
Почетна » Новости » Мода » Алексина Грем – првата црвенокоса која стана ангел на Victoria’s Secret

Алексина Грем – првата црвенокоса која стана ангел на Victoria’s Secret

Victoria’s Secret има нов ангел. Алексина Грем официјално ѝ се придружи на армијата атрактивни ангели на познатиот бренд.

29-годишнатa Англичанка изминатите две години дефилираше на спектакуларното шоу на VS. Таа е првата црвенокоса во историјата на брендот која го добила статусот ангел.

Алексина Грем Алексина Грем

„Ова е лудо! Какво исполнување на сон! Никогаш, ни во најлудата моја фантазија не замислував дека тоа ќе стане моја реалност. Статус на ангел?!?! WOW. Ви благодарам Victoria’s Secret што верувате во оваа Црвенокоса. Почестена сум што сум дел од семејството на VS“ – напиша Алексина на Instagram.

Алексина Грем Алексина Грем Алексина Грем Алексина Грем Алексина Грем Алексина Грем Алексина Грем Алексина Грем
View this post on Instagram

Dreams do come true @victoriassecret

A post shared by Alexina Graham (@alexinagraham) on

Од VS пред само една недела објавија дека ангелските крилја ги доби и Барабара Палвин.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9313 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?