Адријана Лима сексапилна со драматична шминка на примањето на наградата Модна икона на годината
Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима сексапилна со драматична шминка на примањето на наградата Модна икона на годината

Адријана Лима сексапилна со драматична шминка на примањето на наградата Модна икона на годината

Адријана Лима се закити со наградата „Модна икона на годината“, која ја доделува The Daily Front Row.

Привлечната Бразилка се појави на црвениот тепих на свеченоста во егзотичен кадифен фустан со длабоко деколте и висок шлиц и драматична шминка.

Адријана Лима Адријана Лима

Откако ја прими статуетката, Лима во краток говор рече дека не планира да стави крај на кариерата.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9261 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.