Адријана Лима го промовира шоуто на Victoria’s Secret, се шпекулира дека ова ќе ѝ биде последна ревија како ангел
Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима го промовира шоуто на Victoria’s Secret, се шпекулира дека ова ќе ѝ биде последна ревија како ангел

Адријана Лима го промовира шоуто на Victoria’s Secret, се шпекулира дека ова ќе ѝ биде последна ревија како ангел

Дали Адријана Лима ќе ги остави своите ангелски крилја? Минатата година долгогодишниот ангел Алесандра Амбросио и Victoria’s Secret објавија дека ја прекинаа соработката токму за време на ревијата, а годинава се шпекулира дека истото ќе се случи и со Адријана.

Убавата Бразилка денес на Емпаер Стејт Билдинг го промовираше претстојното шоу, но не беше фотографирана на пробите.

Адријана Лима Адријана Лима

Шпекулациите за пензионирањето на Лима од улогата на ангел ги засили изјавата на моделот Џорџија Фаулер. На прашањето кој ѝ е омилен ангел, таа изјави: „Не сакам да фаворизирам никого, но додека растев, се огледував на Адријана Лима. Ова мислам дека ќе ѝ биде последна година, но таа го има правено ова многу години и продолжува да изгледа неверојатно на пистата, наспроти помладите девојки. Таа е многу љубезна.“

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

37-годишната Бразилка за првпат дефилираше на ревија на VS во 1999 година.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5355 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.