Адријана Лима во елегантен црн фустан на хуманитарната гала на amfAR
Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима во елегантен црн фустан на хуманитарната гала на amfAR

Адријана Лима во елегантен црн фустан на хуманитарната гала на amfAR

Адријана Лима со модерна елеганција заведуваше на хуманитарната гала на amfAR (Американската фондација за истражување на сидата) на Азурниот брег.

На свеченоста во луксузниот „Hotel du Cap-Eden-Roc“ во Антиб, Лима се појави во долг црн фустан со тантела од Естер Абнер и сандали од Кристијан Лобутин.

Целокупниот изглед таа го заокружи со накит со дијаманти и смарагди од Шопард.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8594 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.