Адријана Лима во елегантен црн фустан на хуманитарната гала на amfAR
Почетна » Новости » Мода » Адријана Лима во елегантен црн фустан на хуманитарната гала на amfAR

Адријана Лима во елегантен црн фустан на хуманитарната гала на amfAR

Адријана Лима со модерна елеганција заведуваше на хуманитарната гала на amfAR (Американската фондација за истражување на сидата) на Азурниот брег.

На свеченоста во луксузниот „Hotel du Cap-Eden-Roc“ во Антиб, Лима се појави во долг црн фустан со тантела од Естер Абнер и сандали од Кристијан Лобутин.

Целокупниот изглед таа го заокружи со накит со дијаманти и смарагди од Шопард.

Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима Адријана Лима

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9629 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?