Истражувања | Новости | 10
Почетна » Новости » Истражувања

Истражувања

80% од жените чуваат облека која не им е точна
Жена пред плакар

Отворете го вашиот плакар. Дали во последната година сте облекле сè што има во него? Или со грижа чувате...

Мајките им даваат на своите деца во просек по 41 бисер на мудроста
Мајка и ќерка

Се вели дека мајките знаат што е најдобро за своите деца. И навистина е така. Истражувањата потврдуваат...

 
Млекото го намалува ризикот од мозочен удар
Жена пие млеко

Млекото содржи состојки кои имаат големо влијание врз здравјето на луѓето: помагаат при јакнење на коските...

 
Што сè поседува најпосакуваниот маж?
Маж што свири на гитара

Високите мажи се попривлечни, мажите облечени во црвено го крадат женскиот поглед, музикалните мажи кои свират...

 
Ставете ја љубовта пред работата за подоцна да не зажалите
Љубов

Многу полошо ќе се чувствувате и ќе жалите ако сте му се развикале на вашиот сакан без да има некоја значајна...

 
Науката потврдува дека враќањето кај бившиот често завршува со солзи
Враќање кај бившиот

Обновувањето на врската со бившиот не е секогаш најдобра идеја. Можеби сте го научиле тоа од сопствено искуство...

 
Црвената боја е магнет за мажи
Жена во црвено

Жените облечени во црвено поседуваат магнетска привлечност за спротивниот пол – факт кој добро ни е познат.

 
Половината од жените не си го сакаат лицето кога немаат шминка
Нашминкана девојка

Речиси половината од жените не го сакаат својот изглед кога не се нашминкани и некои од нив дури и се чувствуваат...

 
Третина од мажите би се ожениле со партнерка во која не се заљубени
Свадбена торта

Луѓето веруваат дека жените очајно посакуваат да стават бурма на раката и дека би направиле и компромиси...

 
Мажите се повеликодушни кога се во друштво на убава жена
Маж и жена

Научниците отсекогаш тврделе дека мажите си го менуваат однесувањето кога се во друштво на убава жена...

   
Страница 10 од 61

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3220 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“