Девојките со помал брат подоцна ја губат невиноста
Почетна » Новости » Истражувања » Девојките со помал брат подоцна ја губат невиноста

Девојките со помал брат подоцна ја губат невиноста

Браќата имаат големо влијание врз животот на своите сестри. Истражувањата покажале дека браќата ги спречуваат девојките да пораснат побрзо.

Девојките кои имаат поголем брат влегуваат во пубертет подоцна, а оние кои имаат помал брат чекаат подолго пред да ја изгубат својата невиност.

ДецаДевојките кои имаат помал брат чекаат подолго пред да ја изгубат својата невиност.

За да дојдат до тој заклучок, австралиски истражувачи испрашувале 300 мажи и жени за нивното семејство и за нивниот живот.

Жените кои имале повозрасен брат влегле во пубертет скоро една година подоцна од жените кои имале помлад брат или сестра (било постара или помлада).

Исто така било заклучено дека жените кои имаат помал брат го имаат првиот сексуален однос повеќе од една година подоцна отколку жените кои немаат браќа или сестри, а оние кои имаат и брат и сестра ја губат невиноста две години подоцна. Се верува дека тоа е така затоа што девојките кои имаат помали браќа или сестри се поодговорни и повеќе им помагаат на родителите во домот, па тоа ја одложува нивната сексуална активност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2692 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?