J'adore Paris: Видео-прошетка низ градот на светлината
Почетна » Новости » Занимливости » J'adore Paris: Видео-прошетка низ градот на светлината

J'adore Paris: Видео-прошетка низ градот на светлината

Ако досега не сте се вљубиле во Париз, видеото на Пол Ричардсон ќе ви ја зачне љубовта кон најромантичниот град во светот. За 2 и пол минути тој успева да ја прикаже француската престолнина во сиот свој сјај.

Видеото било снимано во период од три недели, а Ричардсон посветил вкупно 400 часа на амбициозниот проект.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4764 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?