Follow Me To: Индиска венчавка на девојката која патува низ светот и фотографот кој ја следи насекаде
Почетна » Новости » Занимливости » Follow Me To: Индиска венчавка на девојката која патува низ светот и фотографот кој ја следи насекаде

Follow Me To: Индиска венчавка на девојката која патува низ светот и фотографот кој ја следи насекаде

Популарниот пар кој стои зад проектот „Follow Me To“ повеќепати ја има посетено Индија. За време на последното патување во егзотичната земја, славниот фотограф Мурад Осман и неговата сакана Натали повторно се венчаа.

Додека бил во посета на Таџ Махал, парот се заколнал на вечна љубов во традиционален индиски стил.

Осман Осман

За индиската венчавка, славната Русинка носела креација од Абу Санип.

Осман Осман Осман Осман Осман Осман

„Сакавме да се вратиме во Таџ Махал и да фотографираме од друг агол, што сметам дека ни успеа“ – изјавил Осман за Buzzfeed.

Осман Осман

Еве и дел од најновите авантури на креативната двојка:

Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман Осман

Осман и Натали стапија во брак во јуни минатата година.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3903 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.