EOS природните балзами за усни од денес единствено во дрогериите на dm!
Почетна » Новости » Занимливости » EOS природните балзами за усни од денес единствено во дрогериите на dm!

EOS природните балзами за усни од денес единствено во дрогериите на dm!

Долгоочекуваните EOS балзами за усни, кои направија вистински бум помеѓу женската популација во целиот свет, сега веќе достапни и на македонскиот пазар, единствено во продажните објекти на dm дрогериите.

EOS балзамите за усни претставуваат органски мелем за усните, 100% природно, 95% органски, без парабени и вазелин.

Преполни со антиоксиданси, богати со витамин Е, шеа путер и масло од јојоба, EOS балзамите ги држат усните влажни, меки и сензационални.

EOS балзами EOS балзами

Во вашата најблиска dm дрогерија побарајте една од мирсните ноти - Sweet Mint, Summer Fruit, Strawberry Sorbet, Pomegranate Raspberry и уживајте во вашите EOS балзами за усни!

За повеќе информации посетете нè на:

http://www.dm-drogeriemarkt.mk/mk_homepage/ubavina/negalica/eos-balzami/

EOS балзами EOS балзами EOS балзами EOS балзами EOS балзами

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9628 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?