„Despacito“ на врвот! Ова се 10-те најпопуларни музички видеа за 2017 година
Почетна » Новости » Занимливости » „Despacito“ на врвот! Ова се 10-те најпопуларни музички видеа за 2017 година

„Despacito“ на врвот! Ова се 10-те најпопуларни музички видеа за 2017 година

Се ближи крајот на годината, па како и секогаш YouTube сподели кои музички спотови беа најпопуларни во 2017 година.

Најпознатата платформа за споделување видеа објави листа со 10 музички видеа кои привлекоа најголемо внимание кај публиката, а секое од нив му припаѓа на машки изведувачи.

Сосем очекувано челното место го зазеде видеозаписот за мега-хитот „Despacito“ на Луис Фонси, а второто место му припадна на Ед Ширан за „Shape of You“.

1

Despacito

Luis Fonsi ft. Daddy Yankee

2

Shape of You

Ed Sheeran

3

Mi Gente

J Balvin, Willy William

4

Felices los 4

Maluma

5

That’s What I Like

Bruno Mars

6

Ahora Dice

Chris Jeday ft. J. Balvin, Ozuna, Arcángel

7

El Amante

Nicky Jam

8

Swalla

Jason Derulo feat. Nicki Minaj & Ty Dolla $ign

9

I'm the One

DJ Khaled ft. Justin Bieber, Quavo, Chance the Rapper, Lil Wayne

10

Súbeme la Radio

Enrique Iglesias ft. Descemer Bueno, Zion & Lennox

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 19%
  • 73%
  • 9%
Се испраќа...

(Вкупно: 22727 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.