Занимливости | Новости | 444
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: Насмеаното куче го прослави својот втор роденден
Кучето Рајли

Минатата година роденденската фотографија на кучето Рајли стана огромен хит, а оваа година насмеаното куче...

Не, вашиот хороскопски знак НЕМА да се промени
Хороскоп

Вашиот хороскопски знак останува ист. Системот што се користи во Западната астрологија, кој и ние го...

 
Парфем со мирис на пари
„His Money“ и „Her Money“

Парфемот „Money“ го има и во машка и во женска верзија, т.е. „His Money“ и „Her Money“. На сајтот на парфемот...

 
Најпосакувани: телото на Жизел, носот на Портман, усните на Скарлет
Жизел Бундхен

Според 14-тото по ред годишно истражување „Famed Hottest Looks“, жените во 2010 година како...

 
ВИДЕО: Бездомникот со „златен“ глас е нов интернет хит
Бездомникот со златен глас

Американецот Тед Вилијамс е бездомник со неверојатен глас кој очигледно е роден за на радио. Тој заработува за леб...

 
ФОТО: Неодоливи фотографии од бебиња
Бебе

Нема човек кој не би воздивнал на слатките бебиња од фотографиите на Ивон Ват и Фиона Потер...

 
ФОТО: Куќата со милион сијалички
Украсена куќа

Семејството Фочер од Делавер 23 години по ред го украсува својот дом со неверојатни 1 милион сијалички, а нивното...

 
ВИДЕО: „Книги?! Книги за Божиќ?“
Разлутено дете

Снимка од тригодишно дете кое се разлути затоа што доби книги како божиќен подарок стана нов интернет хит.

 
ВИДЕО: Феноменална меморија
Марилу Хенер

Повеќето луѓе не можат да се сетат што им се случило претходниот месец, а камоли да паметат настани од пред...

 
Женска детективска агенција во потрага по неверни мажи
Ребека Сатон

Инспирирана од желбата на многу жени да ги следат своите љубовни партнери, Британката Ребека Сатон создала женска...

   
Страница 444 од 458

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6999 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.