Занимливости | Новости | 437
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ФОТО: 88-годишна го прослави роденденот со 104 потомци
Меј со семејството

Британката Меј Шапел го прослави осумдесет и осмиот роденден со своето навистина големо „потесно“ семејство...

ФОТО: Најслаткото мајмунче кое некогаш сте го виделе
Џена Талакова

Големите сини очи на ова мало мајмунче ќе продрат длабоко во вашата душа. Мајмунчето со мил поглед било фотографирано...

 
ФОТО: Транссексуалец се натпреварува на Мис Универзум Канада
Џена Талакова

За првпат во историјата на натпреварот за убавина „Мис Универзум“, за освојување на титулата се бори жена која...

 
Волшебните фотографии на Кирсти Мичел посветени на нејзината покојна мајка
Фотографии на Кирсти Мичел

Фотографиите на Кирсти Мичел ќе ве остават и без зборови и без здив. 36-годишната талентирана фотографка...

 
Како типот на кафе ја одредува нашата личност?
Нескафе

Кафе наутро или на пладне? Со пријателите, на работа или како неизбежен ритуал за уживање сами? Со млеко или без...

 
Корисници на T-Home и T-Mobile ќе бидат дел од холивудски филм
Филм „Move on“

Корисниците на T-Home и T-Mobile ќе бидат дел од снимањето на холивудски патеписен филм „Move on“ (Продолжи)....

 
ФОТО: Најголемата чоколадна скулптура
Чоколадна скулптура

За момент ќе заборавите на грижата за линијата на телото кога ќе ја погледнете најголемата чоколадна скулптура...

 
ФОТО: На 93 години стана најстарата јога инструкторка и влезе во Гинис
Тао Порчон-Линч

Тао Порчон-Линч е вистинска инспирација. Иако има 93-години, флексибилната старица не престанува да ја негува...

 
ФОТО: Најскапите очила за сонце на светот од Chopard
Очила Chopard

Швајцарскиот бренд Chopard во соработка со италијанската компанија De Rigo Vision ги претстави најскапите очила...

 
Балансиравме заедно
Балансиравме заедно

Во неделата во Градскиот парк во Скопје балансиравме заедно со Баланс+ пробиотскиот јогурт на Битолска Млекара...

   
Страница 437 од 474

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 5009 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?