Занимливости | Новости | 437
Почетна » Новости » Занимливости

Занимливости

ВИДЕО: Змија се отру од силиконските гради на модел
Орит Фокс и змија

Израелката Орит Фокс изгледаше како добро да се снаоѓа со големата змија со која требаше да настапи...

ФОТО: Чизми како коњски копита кои чинат 1500 евра
Чизми коњски копита

ОМГ! Сигурно овие обувки ќе се најдат на списокот на нешта кои никогаш не би ги облекле на себе. Чизмите коњски...

 
114-годишна Американка е најстарата личност на светот
Бес Купер

Бес Купер вчера официјално беше прогласена за највозрасната жива личност на светот. 114-годишната прабаба...

 
ФОТО: Со висина од 56cm ќе стане најмалиот човек на светот
Џунреј Балавинг

Џунреј Балавинг наскоро ќе стане најмалиот човек на светот. Малиот тинејџер кој е висок само 55,88 сантиметри...

 
ВИДЕО: Дали мажите и жените се еднакви?
Даниел Крег

Актерот Даниел Крег ја покажува својата женствена страна во краток филм за поддршка на правата на...

 
ВИДЕО: Чилеанецот со ист глас како Шакира
Рудолфо Бургос

Пред скоро една година му се воодушевуваме на гласот на Тајванецот Лин Ју Чун кој успеа да ја засени самата Витни...

 
„Што мислат мажите кога не мислат на секс“ – книга бестселер
Празна книга

Книгата со наслов „What Every Man Thinks About Apart From Sex“ од Шеридан Сајмув стана апсолутен хит меѓу...

 
Најмладата баба на светот имала само 23 години?
Рифка Станеску

Многу жени на возраст од 23 години сметаат дека им е рано да станат мајки, но Рифка Станеску на 23 години станала...

 
ФОТО: Најтипичното лице на планетата
Најтипичното лице на планетата

Просечниот жител на земјата е маж, има 28 години и е Хан Кинез. Постојат дури 9 милиони луѓе што одговараат...

 
ВИДЕО: Бебе се смее на кинење хартија – нов интернет хит
Бебе

Симпатичното бебе ужива и се смее хистерично на големо задоволство на неговиот 33-годишен татко...

   
Страница 437 од 453

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.