13-годишно девојче срамежливо излезе на сцената, но кога започна да пее, ги одушеви сите на America’s Got Talent
Почетна » Новости » Занимливости » 13-годишно девојче срамежливо излезе на сцената, но кога започна да пее, ги одушеви сите на America’s Got Talent

13-годишно девојче срамежливо излезе на сцената, но кога започна да пее, ги одушеви сите на America’s Got Talent

Девојче со моќен глас ги одушеви сите во шоуто America’s Got Talent и доби директен пласман во четвртфиналињата.

13-годишната Кортни Хедвин срамежливо излезе на сцената и поради тоа сите беа изненадени кога започна да танцува и да пее. Талентираното девојче настапи со песната „Hard to Handle“ од Отис Рединг и му остави толку голем впечаток на Хови Мендел, што тој го притисна златното копче, нарекувајќи ја Кортни „следната Џенис Џоплин“.

Погледнете го настапот:

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4922 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.