Што ли мислеа родителите? Мали девојчиња по долна облека, со шминка и костими како на Victoria's Secret на ревија во Кина
Почетна » Новости » Занимливости » Што ли мислеа родителите? Мали девојчиња по долна облека, со шминка и костими како на Victoria's Secret на ревија во Кина

Што ли мислеа родителите? Мали девојчиња по долна облека, со шминка и костими како на Victoria's Secret на ревија во Кина

Ревија со мали девојчиња предизвика револт низ целиот свет. Во трговски центар во Кина беше организирано шоу за долна облека во стилот на Victoria's Secret со нашминкани девојчиња од кои повеќето немаат ни 10 години.

Девојчиња Девојчиња

Фотографиите наидоа на многу критики на социјалните мрежи и поттикнаа коментари од типот „Што ли мислеа родители?“. Не се малку и тие кои изразија загриженост дека ваквите фотографии може да стигнат до педофили.

Девојчиња

„Ако имав ќерка, никогаш не би и дозволила да го направи ова“, „Родителите ги изгубиле умовите“, „Родителите треба да ги заштитуваат децата“, „Децата треба да изгледаат како деца“, „Ве молам вратете им го детството на децата“... тоа се само дел од коментарите.

Девојчиња Девојчиња Девојчиња Девојчиња Девојчиња Девојчиња Девојчиња Девојчиња

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8796 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.