Шеќеринска, Шилегов, Мицкоски, Заев, Иванов... Државниот врв во првите редови за Светата литургија на папата Франциск на плоштад
Почетна » Новости » Занимливости » Шеќеринска, Шилегов, Мицкоски, Заев, Иванов... Државниот врв во првите редови за Светата литургија на папата Франциск на плоштад

Шеќеринска, Шилегов, Мицкоски, Заев, Иванов... Државниот врв во првите редови за Светата литургија на папата Франциск на плоштад

На денешната Света литургија на папата Франциск присуствуваа илјадници верници, а во првите редови на плоштадот Македонија седеа видни политичари од нашата земја.

Покрај претседателот Иванов, првата дама Маја и нивниот син Иван, верската церемонија ја проследија и претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица и ќерката Александра, како и повеќе министри, политичари и членови на дипломатскиот кор, меѓу кои Радмила Шеќеринска, Оливер Спасовски, Никола Димитров, Драган Тевдовски, Венко Филипче, Љупчо Николовски, Христијан Мицкоски, Кочо Анѓушев и Петре Шилегов.

Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск Политичарите на литургијата на папата Франциск

Фото: Филип Вирановски / Femina.mk

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3821 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?