Цртежи во кои ќе се пронајдат сите мајки на мали деца
Почетна » Новости » Занимливости » Цртежи во кои ќе се пронајдат сите мајки на мали деца

Цртежи во кои ќе се пронајдат сите мајки на мали деца

Мајчинството не е лесно, а некои од најтешките ситуации се универзални за сите мајки.

Недостигот на време за себе, „одморот“ во тоалетот, немирното спиење, прикрадувањето од собата откако бебето ќе заспие... Не постои мајка која не се нашла во овие ситуации.

Токму поради тоа се толку популарни цртежите на Јилдиз Бекова. Талентираната сликарка од Киргистан на реалистичен начин го прикажува мајчинството. Погледнете ги нејзините дела:

Мајка Мајка Мајка Мајка Мајка Мајка Мајка Мајка Мајка

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.