Цртаниот филм „Маша и Медо“ влезе во Гинис
Почетна » Новости » Занимливости » Цртаниот филм „Маша и Медо“ влезе во Гинис

Цртаниот филм „Маша и Медо“ влезе во Гинис

„Маша и Медо“ постави Гинисов рекорд за Најгледан цртан/анимиран филм на YouTube.

Маша и Медо Маша и Медо

Видеото од епизодата „Маша + Каша“ влезе во Гинис пред крајот на минатата година откако постигна 3.358.652.620 прегледувања на популарната социјална мрежа за споделување видеа.

Видео

Цртаниот филм, во кој главни ликови се енергичната Маша и грижливиот Медо, е дело на руското студио Animaccord.

Првата епизода од него беше прикажана пред околу 10 години, а досега има достигнато до публика во 100 земји низ светот.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.