Цртаниот филм „Маша и Медо“ влезе во Гинис
Почетна » Новости » Занимливости » Цртаниот филм „Маша и Медо“ влезе во Гинис

Цртаниот филм „Маша и Медо“ влезе во Гинис

„Маша и Медо“ постави Гинисов рекорд за Најгледан цртан/анимиран филм на YouTube.

Маша и Медо Маша и Медо

Видеото од епизодата „Маша + Каша“ влезе во Гинис пред крајот на минатата година откако постигна 3.358.652.620 прегледувања на популарната социјална мрежа за споделување видеа.

Видео

Цртаниот филм, во кој главни ликови се енергичната Маша и грижливиот Медо, е дело на руското студио Animaccord.

Првата епизода од него беше прикажана пред околу 10 години, а досега има достигнато до публика во 100 земји низ светот.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4773 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?