ФОТО: Ѕирнете во приватниот дел од Белата куќа во кој живееше семејството Обама
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Ѕирнете во приватниот дел од Белата куќа во кој живееше семејството Обама

ФОТО: Ѕирнете во приватниот дел од Белата куќа во кој живееше семејството Обама

Наскоро семејството Обама ќе ја напушти Белата куќа. Додека трае претседателската трка во САД, Барак и Мишел го покажаа приватниот дел од Белата куќа во кој живееја во изминативе години.

Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа

Приватните соби на семејството Обама биле дизајнирани од Мајкл Смит. „Заради Мајкл Смит, приватната резиденција на Белата куќа не само што го рефлектира нашиот вкус, туку и ја покажува историјата на оваа зграда со кој се гордееме. И над сè, нашето семејство навистина го чувствуваше како дом“ – изјави Мишел, давајќи комплименти за Смит.

Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа Белата куќа

По заминувањето од Белата куќа, семејството ќе живее под кирија во куќа во Вашингтон

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 8150 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.