ФОТО: Порачале торта со Елса од „Frozen“, еве што добиле
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Порачале торта со Елса од „Frozen“, еве што добиле

ФОТО: Порачале торта со Елса од „Frozen“, еве што добиле

Малата Бријана е обожавателка на принцезата Елса од анимираниот филм „Frozen“, па кога дошол нејзиниот роденден, родителите решиле да ја изненадат со торта во форма на нејзиниот идол. Но, она што го добиле само го уништило расположението на малото девојче.

Корисник на Reddit објави фотографии од тортата којашто била порачана и она што пристигнало на прославата. „Тортата што ја порачавме и тортата што пристигна“ – пишува во описот корисникот OfficialBigHead.

Елса

Сигурно веќе ви е јасно зошто објавата стана вирален хит.

Елса Елса

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9316 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?