ФОТО: Меган Маркл и принцот Хари пристигнаа на пробата за кралската свадба
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Меган Маркл и принцот Хари пристигнаа на пробата за кралската свадба

ФОТО: Меган Маркл и принцот Хари пристигнаа на пробата за кралската свадба

Подготовките за кралската свадба достигнуваат кулминација. Меган Маркл и принцот Хари тукушто пристигнаа во замокот Виндзор за пробата за големата свеченост која е закажана за 19 мај.

Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари

Во друг автомобил беа фотографирани војвотката Кетрин и принцот Вилијам.

Кетрин и принцот Вилијам Кетрин и принцот Вилијам

Пред само 3 часа Меган се огласи преку соопштение за јавноста за нејзиниот татко Томас. Откако беше опериран поради оштетување на срцето по преживеан срцев удар, тој закрепнува во болница и нема да присуствува на свадбата.

„За жал, мојот татко нема да присуствува на нашата свадба. Отсекогаш сум се грижела за татко ми и се надевам дека нему ќе му биде даден просторот што му е потребен за да се фокусира на неговото здравје.“

„Сакам да им се заблагодарам на сите за љубезните пораки за поддршка“ - се вели во соопштението.

Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари Меган и Хари

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.