ФОТО: Кире Лазаров, Столе Стоилов, Борко Ристовски... Македонските ракометари се дружеа со фановите и споделија каков накит преферираат
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Кире Лазаров, Столе Стоилов, Борко Ристовски... Македонските ракометари се дружеа со фановите и споделија каков накит преферираат

ФОТО: Кире Лазаров, Столе Стоилов, Борко Ристовски... Македонските ракометари се дружеа со фановите и споделија каков накит преферираат

Во пресрет на вториот натпревар меѓу Македонија и Исланд, ракометните фанови и навивачи вчера имаа уникатна можност да се дружат со ракометарите од националниот тим.

Новиот партнер на македонскиот ракомет Ребека накит, беше домаќин на оваа прекрасно дружење помеѓу ракометните ведети Кире Лазаров, Столе Стоилов, Дејан Манасков, Борко Ристовски, Филип Талески, Филип Кузмановски и нивните фанови.

Ребека и РФМ Ребека и РФМ Ребека и РФМ

Огромниот број на посетители и љубители на ракометот и убавото парче накит имаа можност да се запознааат, фотографираат и да добијат автограми од нашите ракометари како и да дознаат повеќе за нивните модни вкусови.

Иако самите не преферираат да носат накит, сепак едногласно велат дека сакаат да ги изненадат своите сопруги, девојки, мајки и пријателки со убаво парче накит.

Елегантен и минималистички накит кај жените е она што тие сакаат да го видат. Велат дека подискретните парчиња накит ја прават жената многу понежна и елегантна.

Ребека и РФМ Ребека и РФМ Ребека и РФМ

„Накитот кој треба да го носи една жена зависи од самата пригода. Меѓутоа кога купувам накит, сакам тој да е покласичен и елегантен. Морам да признаам дека при изборот на подарок секогаш барам помош од оние кои повеќе се разбираат во накит”, изјави Дејан Манасков.

Според Борко Ристовски, жената секогаш остава поубав впечаток кога на неа носи накит.

„Преферирам дискретни и не толку нападни парчиња накит, а таков накит секогаш одбирам и за подарок. Интересно е дека многу често сакам да подарувам накит и затоа секогаш кога сум на пат, одбирам некое убаво парче накит за мојата сопруга”, изјави Борко.

Ребека и РФМ Ребека и РФМ Ребека и РФМ Ребека и РФМ

Кире вели дека преферира жената да носи накит, без разлика дали се работи за дневна кежуал варијанта или некое вечерно излегување.

„Сакам за родендени или празници да ги изненадам мојата сопруга, мајка и блиски пријателки. Повеќе сакам минималистички накит. Сакам подискретен, едноставен и не многу нападен накит. Едноставните работи изгледаат многу поубаво”, изјави Кире Лазаров.

Ребека и РФМ

Убавото дружење се заврши со една заеднична желба, нашите херои денес да издвојуваат уште една нова победа!

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4141 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?