ФОТО: Веселата атмосфера на Фестивалот за деца во Skopje City Mall
Почетна » Новости » Занимливости » ФОТО: Веселата атмосфера на Фестивалот за деца во Skopje City Mall

ФОТО: Веселата атмосфера на Фестивалот за деца во Skopje City Mall

Детски џагор, среќни лица, весели насмевки и задоволни родители можеа да се видат викендов на Фестивалот за деца во Skopje City Mall. Тридневната програма исполнета со натпревари, Талент-шоу, работилници, LEGO турнири, PS4 турнири, Dance show и многу други активности, создаде весела атмосфера и го исполни трговскиот центар со насмеани посетители.

Фестивалот за деца во Skopje City Mall Фестивалот за деца во Skopje City Mall

Во рамки на Kids Festival беше организирано Талент шоу-то, каде се избираа млади фото модели и таленти по пеење, танцување, глума и јутјубери. Фановите на социјалните мрежи ќе можат да гласаат за најдобрите фотомодели или пак за најдобрите видеа со таленти. Гласањето е веќе започнато и ќе трае заклучно со 08.12.2017 23:59. Најлајкуваните 12 фотомодели (6 машки и 6 женски) ќе бидат вклучени во наредните детски кампањи на Skopje City Mall и ќе добијат пригодни подароци, а исто така ќе бидат наградени и најдобрите 6 видеа (по 3 од двете возрасни категории). За да гласате за Вашите фаворити посетете ја фан страната www.facebook.com/SkopjeCityMall/ и дадете го Вашиот глас (лајк) за фотомодел или талент видео.

Фестивалот за деца во Skopje City Mall Фестивалот за деца во Skopje City Mall Фестивалот за деца во Skopje City Mall

Додека децата се забавуваа, родителите ги посетија продавниците во шопинг центарот и го искористија големиот попуст од -20% до -70% кој важеше во 28 продавници за време на фестивалот.

Повеќе информации може да најдете на www.skopjecitymall.mk/kidsfestival, а фотографиите од настанот погледнете ги на https://www.facebook.com/SkopjeCityMall/.

Фестивалот за деца во Skopje City Mall Фестивалот за деца во Skopje City Mall Фестивалот за деца во Skopje City Mall Фестивалот за деца во Skopje City Mall Фестивалот за деца во Skopje City Mall

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 19%
  • 73%
  • 9%
Се испраќа...

(Вкупно: 22727 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.