Фотографија која зрачи со љубов: Близнаци ги прегрнуваат новородените сестри близначки
Почетна » Новости » Занимливости » Фотографија која зрачи со љубов: Близнаци ги прегрнуваат новородените сестри близначки

Фотографија која зрачи со љубов: Близнаци ги прегрнуваат новородените сестри близначки

Подгответе се за екстремна доза неодоливост.

Фотографија од два пара близнаци, која ја покажува магијата на сестринската и братската љубов, освои илјадници срца ширум светот.

На неа, 2-годишните близнаци Нико и Сиена ги прегрнуваат новородените сестри близначки Џиа и Џема, притоа држејќи се за раце.

Близнаци

Иако ова наликува на совршената семејна фотографија, првичниот концепт за фотосесијата не бил баш таков. Мајката на четирите деца, која е фотографка и стои зад позитивната фотографија, изнајмила скапа облека за своите малечки, но првите фотографии кои ги направила биле разочарувачки.

„Ги фотографирав Нико и Сиена во облеката која ја изнајмив за нив додека ги држеа бебињата, но ним им беше толку здодевно со мене и фотографиите изгледаа ужасно. Бев многу разочарана“ – изјавила фотографката Џулиет Каничи.

Близнаци

Веднаш штом им ја соблекла модерната облека, таа успеала да овековечи еден бесценет момент за своето семејство.

Погледнете ја целосната фотосесија на Џулиет со малите близначки, кои се родиле на 26 јануари.

Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци Близнаци

Анкета

Анкета
Каква беше 2017 година за вас?
  • 24%
  • 46%
  • 30%
Се испраќа...

(Вкупно: 6835 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.