Татко создава забавни фотографии со своите близначиња
Почетна » Новости » Занимливости » Татко создава забавни фотографии со своите близначиња

Татко создава забавни фотографии со своите близначиња

Добивањето на две бебенца наместо едно било изненадување за фотографот Гај Вајнер и неговата сопруга. Тие биле тотално неподготвени за хаосот што настанува по раѓањето на близначиња, но наскоро пронашле начин како да се забавуваат и покрај предизвиците и заморните секојдневни обврски околу двете синчиња. Креативниот татко започнал да ги користи близначињата, сопругата и семејните кучиња како модели за забавни фотографии.

„Како фотограф, сакам моите деца да ги имаат најдобрите можни фотографии, а само јас и мојата сопруга можеме да го направиме тоа. Проектот започна со само една фотографија и заживеа оттогаш“ – вели таткото. Притоа, тој напоменува дека ниту близначињата, ниту животните на фотографиите, не биле донесени во опасност за време на фотографирањето.

Вообичаено менување на пелени

Близнаци

Кога децата ќе се изводенат и мораш да ги исушиш

Близнаци

Денот беше жежок, а климата не работеше

Близнаци

Уапсени беа за тероризирање на двајца невини родители

Близнаци

Како е навистина да се биде родител

Близнаци

Кога мама е уморна може да добие помош од семејните кучиња

Близнаци

Ги учам момчињата како да се бричат

Близнаци

Децата веќе започнаа да го земаат автомобилот

Близнаци

Им дадовме на децата пари. Нѐ сфатија посериозно од тоа што очекувавме

Близнаци

Им купивме мотори, како можевме да знаеме дека ќе основаат моторџиска банда?

Близнаци

Интересна ли е книгата? Не знам, има чуден вкус

Близнаци

Кога ги храниш децата со јогурт и боровинки

Близнаци

Кога мама и тато се обидуваат да дремнат

Близнаци

Кога мама и тато ќе те фрлат превисоко

Близнаци

Кога на мама и на тато ќе им се смачи да не ги распознаваат близнаците

Близнаци

Кога наутро правам омлет, имам двајца мали асистенти

Близнаци

Кога родителите играат на плејстејшн, а децата чистат

Близнаци

Бодибилдинг со близнаците

Близнаци

Кога ќе речам дека моите деца се терористи, навистина го мислам тоа

Близнаци

Лубеници!!!

Близнаци

Мама и тато се обложуваа кој ќе биде побрз

Близнаци

Мамоо! Децааа!

Близнаци

Мислев дека е паметно да ги научам да се борат

Близнаци

Моите близнаци се подготвуваат да го освојат светот

Близнаци

Не грижи се тато, ние ќе средиме

Близнаци

Не можевме да најдеме дадилка, па моравме да ги земеме со нас

Близнаци

Ова е Спарта!!!!

Близнаци

Повикување на лифтот

Близнаци

Реплика на Систинската капела

Близнаци

Сега фотографираме ние

Близнаци

Си ја видел ли мачката? Не, избега штом ме виде

Близнаци

Тука никој нема да го пронајде

Близнаци

Ќе се бориме на земја... Ќе се бориме на море... Никогаш нема да се предадеме

Близнаци

Утре е празник. Јас и момчињата сме задолжени за месото

Близнаци

Циркуски тренинг

Близнаци

Шах-мат

Близнаци

Анкета

Анкета
Сметате ли дека треба да се продолжи породилното отсуство?
  • 19%
  • 73%
  • 9%
Се испраќа...

(Вкупно: 22727 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.