Татко ѝ приготвува забавни оброци на ќеркичката инспирирани од нејзините цртежи
Почетна » Новости » Занимливости » Татко ѝ приготвува забавни оброци на ќеркичката инспирирани од нејзините цртежи

Татко ѝ приготвува забавни оброци на ќеркичката инспирирани од нејзините цртежи

Посветен татко од Јапонија секој ден ѝ прави свежи оброци на својата ќеркичка за в градинка, а притоа се инспирира од нејзините цртежи.

Птица, мачка, лав, овца... Такафуми Озеки постојано мами насмевки на лицето на малата ќерка, вклучувајќи ја нејзината креативност и имагинација во нејзината исхрана.

Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци Креативни оброци

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 4923 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.