Студент создава нереални лица спојувајќи фотографии на две славни личности
Почетна » Новости » Занимливости » Студент создава нереални лица спојувајќи фотографии на две славни личности

Студент создава нереални лица спојувајќи фотографии на две славни личности

Студент создава нереални, но впечатливи лица, користејќи ги фотографиите на славните.

Талентираниот Французин, кој стои зад профилот Morphy_me, со помош на Фотошоп ги спојува лицата на две или повеќе познати личности. Резултатот несомнено ќе ве изненади.

Бред Пит + Леонардо Дикаприо

Morphy_me

Кристен Стјуарт + Меган Фокс

Morphy_me

Били Ајлиш + Кара Делевин

Morphy_me

Дуа Липа + Гал Гадот

Morphy_me

Џејсон Момоа + Крис Хемсворт

Morphy_me

Амбер Херд + Барбара Палвин

Morphy_me

Натали Портман + Мили Боби Браун

Morphy_me

Нина Добрев + Меган Фокс

Morphy_me

Лејди Гага + Скарлет Јохансон

Morphy_me

Рами Малек + Бруно Марс

Morphy_me

Тејлор Хил + Кендал Џенер

Morphy_me

Одри Хепберн + Ен Хетавеј

Morphy_me

Емилија Кларк + Керис Ван Хаутен

Morphy_me

Гал Гадот + Ема Вотсон

Morphy_me

Лионел Меси + Антоан Гризман

Morphy_me

Фреди Меркјури + Рами Малек

Morphy_me

Бред Пит + Мет Дејмон

Morphy_me

Блејк Лајвли + Рајан Рејнолдс

Morphy_me

Ема Вотсон + Лили Колинс

Morphy_me

Миранда Кер + Сара Сампајо

Morphy_me

Мајкл Фасбендер + Крис Прет

Morphy_me

Хенри Кавил + Кристофер Рив

Morphy_me

Том Харди + Еминем

Morphy_me

Марго Роби + Елизабет Олсен

Morphy_me

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4141 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?