Среќните жени се супер ѕвезди! Уживај во мазна кожа без влакна и до 6 месеци со Philips Lumea!
Почетна » Новости » Занимливости » Среќните жени се супер ѕвезди! Уживај во мазна кожа без влакна и до 6 месеци со Philips Lumea!

Среќните жени се супер ѕвезди! Уживај во мазна кожа без влакна и до 6 месеци со Philips Lumea!

Да бидеме реални – среќната жена ги прави сите околу себе среќни. Среќната жена умее со својата позитивната енергија да ги освои и „зарази“ сите околу неа. Таа умее секогаш да пронајде причина да се насмевне, таа секогаш го гледа најдоброто во луѓето.

И не, не е комплицирано, туку напротив, многу едноставно – потребно е навистина малку за жената да се чувствува среќна.

Жената е среќна кога тие околу неа се среќни. Таа најдобро знае како ситниците го прават животот уште поубав. Жената е среќна кога е исполнета, кога се чувствува удобно во сопствената кожа.

Едноставно – среќната жена е супер-ѕвезда!

Lumea

Имајќи ја среќната жена во центарот на вниманието, Philips во соработка со врвни дерматолози од целиот свет сеопфатно ги истражуваше професионалните третмани во кои се користи технологијата на интензивна пулсирачка светлина кои беа достапни само во салоните за убавина и ја приспособи оваа технологија да може да се користи сосема безбедно во домашни услови. По 14-годишни опсежни истражувања и тестови во кои беа вклучени над 2000 жени, Philips го содаде револуционерниот уред со кој современата жена ќе ужива во слободата, без грижите од несаканите влакна и до 6 неверојатни месеци! Веќе има насмевка на лицето, нели? ☺

Денеска, Philips Lumea е избор на над 3 милиони жени ширум светот кој го одбрале токму Lumea-начинот за отстранување на несаканите влакна на речиси сите делови од телото.

Во Македонија пак, Philips Lumea фотодепилаторот е избор на сè повеќе и повеќе жени, кои едногласно потврдуваат дека Philips Lumea навистина функционира во борбата со несаканите влакна.

Имено, за потребата од пронаоѓање на нов, иновативен и долготраен начин за отстранување на несаканите влакна говорат и податоците од едно неодамнешно он-лајн истражување за методите за отстранување на влакната во кое беа вклучени над 3000 жени и девојки од различни возрасни категории (25-50 години) од Македонија. Над 65% од испитаниците одговориле дека отстранувањето на влакната во бикини зоната за нив претставува момент и обврска која најмногу им пречи и нервира.

Но, бидејќи текстот е наменет за среќата и среќната жена ☺, решението на проблемите погоре многу лесно и едноставно се надминува и решава со Philips Lumea.

Еве зошто Philips Lumea е вистинското решение за долготрајното отстранување на несаканите влакна – за да нема повеќе нервози поврзани со влакната и посреќни и посамоуверени жени.

Најнапред, да започнеме со ред.

Lumea
 1. Philips е бренд број 1 во Европа во IPL според водечкиот институт за истражување на пазарот, малопродажна вредност по IPL категорија, од август ‘17
 2. IPL (Intensive Pulsed Light) или Интензивна пулсирачка светлина, во суштина претставува метод или пак терапија базирана на светлина, која се користи за широка палета на процедури во рамките на дерматологијата, меѓу кои и долготрајно отстранување на несаканите влакна од различните зони од телото.
 3. Уредот, во дел од секундата емитира светлосен пулс чиешто времетраење е сосема доволно да биде апсорбирано од фоликулите на влакната и да ги „успие“. Во суштина, пигментот на фоликулите, ја апсорбира светлината од пулсот, енергијата се претвора во топлина која влијае врз активноста на фоликулите и го одложува повторното растење на влакната.
 4. Со Philips Lumea Prestige, ќе уживате во мазна кожа без влакна и до 6 месеци. Значи – до летото, ќе имате беспрекорно мазна кожа, без нервозите за навремено закажување на депилација.
 5. Philips Lumea Prestige доаѓа со специјални додатоци дизајнирани за секоја облина на човечкото тело, што гарантираат максимална ефикасност и резултати. Секој од додатоците е заоблен на уникатен начин за да ги следи облините на телото со што се обезбедува максимална ефикасност при секој допир со кожата, осигурувајќи дека секој светлосен импулс допрел до фоликулите на влакната.Lumea
 6. Philips Lumea Prestige има интегриран SmartSkin сензор кој го посочува најудобниот програм согласно бојата на кожата, во секое време.Lumea
 7. Третманот со Philips Lumea е целосно безбеден и безболен, што значи дека можете слободно и без грижи да ги третирате сите делови од телото, дури и најделикатните, како на пример бикини-зоната и зоната под пазувите.
 8. Досега, не се регистрирани никакви сериозни несакани ефекти или оштетувања на кожата што би се појавиле од долгорочна употреба.
 9. И за крај, Lumea е еднократна инвестиција, без дополнителни скриени трошоци, чии придобивки корисниците можат да ги ползуваат и до 20 години континуирана употреба (доколку се разбира уредот се користи согласно упатствата).

Доколку сè уште постојат отворени прашања или ви се потребни дополнителни информации, истите можете да ги најдете овде www.lumea.philips.com.mk или пак да ги следите @antonijalokvenec и @angelagjorgieva кои оваа зима ни се приклучуваат во тестирањето на Philips Lumea Prestige и со нас и со вас ќе го споделуваат своето искуство со Philips Lumea!

Комерцијален текст

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
 • 69%
 • 13%
 • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 7139 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.