Сестрите се бесценето богатство: Сестринската врска низ забавни илустрации
Почетна » Новости » Занимливости » Сестрите се бесценето богатство: Сестринската врска низ забавни илустрации

Сестрите се бесценето богатство: Сестринската врска низ забавни илустрации

Сестрите се бесценето богатство. И покрај сите караници и расправии во детските и тинејџерските денови, сестрата е личноста која најдобро ве познава и ќе остане ваш најверен сојузник до крајот на животот.

Погледнете забавни илустрации кои ја отсликуваат нераскинливата врска помеѓу сестрите:

Еволуцијата на љубовта

Илустрации за сестринската врска

Позајмувањето облека низ годините

Илустрации за сестринската врска

Копирање на однесувањето

Илустрации за сестринската врска

Позајмување облека без дозвола

Илустрации за сестринската врска

Кога таа секогаш го зема последното парче...

Илустрации за сестринската врска

Постојат три начини за комуницирање со сестра

Илустрации за сестринската врска

Таа секогаш знае да те разбуди на најдобриот можен начин

Илустрации за сестринската врска

Кога ќе ја изгубиш борбата за далечинскиот управувач...

Илустрации за сестринската врска

Кога некој друг каже нешто лошо за твојата сестра:

Илустрации за сестринската врска

Само таа ги разбира твоите чудни навики

Илустрации за сестринската врска

Понекогаш мајките се попопустливи со помалите деца

Илустрации за сестринската врска

Понекогаш луѓето те препознаваат само по твојата повозрасна сестра

Илустрации за сестринската врска

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 2693 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?