Светскиот бренд KFC вработува во Македонија! Кандидирајте се сега
Почетна » Новости » Занимливости » Светскиот бренд KFC вработува во Македонија! Кандидирајте се сега

Светскиот бренд KFC вработува во Македонија! Кандидирајте се сега

Американскиот интернационален бренд KFC официјално најавува влез на македонскиот пазар.

На 09.07.2018 е објавен оглас за HR Officer. „Сега се шириме во Македонија и сме во потрага по квалификувани кандидати кои ги делат со нас: нашата визија, вредности и посветеност кон вработените. Планираме да отвориме повеќе од 15 ресторани во Македонија и да овозможиме еднаква шанса на сите да се развиваат на професионално ниво“ – стои во огласот објавен од КАН Интернатионал ДООЕЛ.

KFC

KFC е лидер во подготовка и послужување на пилешко. Еден од најголемите ланци на ресторани во светот со повеќе од 20,000 ресторани во повеќе од 100 држави. Ресторанот го нуди познатион заштитен рецепт на Colonel Sanders за пилешко од кое се прават пилешки сендвичи, врапови, бургери и други пилешки специјалитети познати за овој ресторан. KFC е дел од групацијата YUM! под која оперираат Pizza Hut и Taco Bell.

Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат за работно место на следиот линк:

https://kariera.mk/job/IdGfrPPmBkOwMy1gFzoGdw/hr-officer

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8839 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.