Свадбените фотографии на Снежана Маркоски, Македонката која се прослави во Австралија и е ѕвезда на Instagram
Почетна » Новости » Занимливости » Свадбените фотографии на Снежана Маркоски, Македонката која се прослави во Австралија и е ѕвезда на Instagram

Свадбените фотографии на Снежана Маркоски, Македонката која се прослави во Австралија и е ѕвезда на Instagram

Снежана Маркоски стапи во брак. Згодната Македонка, која живее во Австралија, се омажи за тренерот Сем Вуд, во кого се вљуби додека учествуваа во третата сезона од реалното шоу „The Bachelor“.

На свадбената прослава атрактивната невеста блескаше во венчаница со разголен грб од брендот Pallas Couture, креирана специјално за неа.

Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба

37-годишната Снежана со Сем имаат едно заедничко дете, ќерката Вилоу. Таа има и 13-годишна ќерка од претходна врска.

Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба

„Како ангел кој лебди до олтарот од рајот. Потоа заспивајќи ја Вилоу пред да танцуваме цела вечер“ - стои во описот на дел од фотографиите кои ги сподели младоженецот.

Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба
Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба Снежана Маркоски свадба

Парот се вери во октомври минатата година, две години откако се запозна во реалното шоу и редовно споделува приватни фотографии на Instagram.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.