Русинка преку илустрации ги покажува женските маки во лето
Почетна » Новости » Занимливости » Русинка преку илустрации ги покажува женските маки во лето

Русинка преку илустрации ги покажува женските маки во лето

Женските маки се множат во текот на летото. Шминката се растекува по само неколку минутки, менструалниот циклус знае да започне заедно со одморот на море, модерните комбинезоните не се баш практични, гламурозниот накит станува тортура...

Русинката Астхик Ракимова на забавен начин ги прикажа женските проблеми во лето преку илустрации.

Кога на твојот циклус не му е гајле што ти е прв ден на море годинава...

Илустрации

Моментот кога разбираш зошто модерните комбинезони се толку непрактични

Илустрации

Перфектно нанесената шминка во лето трае само 5 минути

Илустрации

Кога летното ветре ќе си поигра со твоето здолниште...

Илустрации

Очигледно има две категории шорцеви

Илустрации

Влакната растат со огрооомна брзина...

Илустрации

Сите сандали имаат еден „боцкав“ проблем

Илустрации

Седењето на клупа со кратко фустанче не е без последици

Илустрации

Купувањето на костим за капење е кошмар

Илустрации

Кога цветниот парфем привлекува сè што не очекувате...

Илустрации

Вечерниот накит во лето започнува да ве асоцира на справа за мачење

Илустрации

Кога твоите бутови не дознале дека си ослабела...

Илустрации

Седењето во лоша положба не поминува без „казна“

Илустрации

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 3634 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.