Рим, Венеција, Париз, Санкт Петербург... Новите дестинации на фотографот кој ја следи својата сакана низ светот
Почетна » Новости » Занимливости » Рим, Венеција, Париз, Санкт Петербург... Новите дестинации на фотографот кој ја следи својата сакана низ светот

Рим, Венеција, Париз, Санкт Петербург... Новите дестинации на фотографот кој ја следи својата сакана низ светот

Мурад и Натали Осман продолжуваат да го истражуваат светот и се чини дека немаат намера да престанат.

Парот кој стои зад популарниот Instagram профил „Follow Me To“ забрзано ја проширува својата милионска мрежа од следбеници, благодарение на уникатните фотографии. На секоја од нив, Натали е свртена со грб и нежно го влече за рака својот сопруг, кој ја фотографира.

Фото-објавите ја прикажуваат не само нивната поврзаност, туку и препознатливите објекти и градби на различните дестинации кои ги посетуваат.

Рим, Венеција, Париз, Чунцин, Таџ Махал... Ѕирнете во најновите авантури на Осман и Натали.

Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To Follow Me To

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5355 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.