Ресторан од Њујорк блесна во божиќно руво и стана омилено место за Instagram фотографии
Почетна » Новости » Занимливости » Ресторан од Њујорк блесна во божиќно руво и стана омилено место за Instagram фотографии

Ресторан од Њујорк блесна во божиќно руво и стана омилено место за Instagram фотографии

Секоја година ресторанот „Rolf’s“ го буди празничниот дух во Њујорк. И оваа година вработените во него се погрижија за да им донесат вистинска магија на своите клиенти.

Секој сантиметар од ѕидовите и таванот на угостителскиот објект е покриен со лампиони, сијалички и украси кои потсетуваат дека „Празници се ближат“. Повеќе од 100.000 сијалички, 15.000 лампиони и украси и еден месец работа беа потребни за ресторанот да се облече во празнично руво.

Се разбира, ова инстантно стана омилено место на посетителите, особено на блогерките.

Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“
Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“
Ресторанот „Rolf’s“
Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“
Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“ Ресторанот „Rolf’s“

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.