„Прва дама“ во црвено: Меланија Трамп во елегантен палто-фустан во Вашингтон
Почетна » Новости » Занимливости » „Прва дама“ во црвено: Меланија Трамп во елегантен палто-фустан во Вашингтон

„Прва дама“ во црвено: Меланија Трамп во елегантен палто-фустан во Вашингтон

Меланија и Барон Трамп го посетија Доналд во Белата куќа, непосредно по средбата на претседателот на САД со германската канцеларка Ангела Меркел.

По краткиот престој во Вашингтон, првата дама, претседателот и нивниот 10-годишен син заминаа на викенд во луксузниот ресорт Мар-а-Лаго во Палм Бич.

Меланија Трамп

46-годишнниот поранешен модел носеше впечатлив црвен палто-фустан од американскиот бренд Alice Roi и чевли со висока штикла од Jimmy Choo.

Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп Меланија Трамп

Меланија и Барон засега не живеат со Доналд во Белата куќа. Тие ќе останат во Њујорк до јуни, односно до крајот на школската година, за Барон да не мора да го менува училиштето.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 25%
  • 75%
Се испраќа...

(Вкупно: 2369 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.